Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Chalkidikė – pusiasalis Graikijoje. Tai ilgiausias pakrantės ruožas žemyninėje Graikijoje. Apskaičiuota, kad daugiau kaip 500 km užima smėlio paplūdimiai. Chalkidikėje vasara trunka daugiau kaip 300 dienų. Visas regionas yra labai miškingas, gausu  pušų ir alyvmedžių, yra vynuogynų. Pagrindiniai žemės ūkio produktai yra vynas, medus, alyvuogės ir aliejus. Chalkidikė akivaizdžiai puikus pasirinkimas ramiam poilsiui. Auksiniai paplūdimiai, gilios ir vaizdingos įlankos, tradiciniai kaimai, modernūs kurortai, turtinga istorija ir šilti žmonės.Tai ideali vieta poroms ir šeimoms, kurie mėgsta ekskursijas, gamtą, maudynes, saulės vonias  bei vandens sportą.

Ką aplankyti?

  • Olimpo kalnas - aukščiausias Graikijos kalnas, 2 918 m aukščio, ir vienas aukščiausių kalnų Europoje pagal visą aukštį nuo papėdės iki viršūnės, kadangi papėdė yra jūros lygyje. Kalnas išsiskiria turtinga flora su keliomis endeminėmis rūšimis. Aukščiausia kalno viršūnė yra Mitikas (graikiškai „nosis“). Mitikas yra auksčiausia viršūnė Graikijoje. Į kalną kopti paprastai pradedama iš kalno papėdėje įsikūrusio Litochoro miesto, dar vadinamo Dievų Miestu. Iš kalną supančių miestelių bei stovyklaviečių į viršūnes veda skirtingo sudėtingumo takai. Kopimas iki Skolio viršukalnės paprastai trunka dvi dienas, nereikalauja patirties ar alpinistinės įrangos (neskaitant žemėlapio ir šiltų rūbų). Kiekvienais metais į Skolio viršukalnę įkopia apie 10000 žmonių.
     
  • Salonikai – miestas pietinėje Graikijoje, prie Egėjo jūros. Svarbus jūrų uostas, pro kurį keliauja daug prekių iš Balkanų pusiasalio. Yra tarptautinis oro uostas. Didelis ekonomikos centras. Kasmet vyksta tarptautinės parodos ir mugės. Yra universitetas, archeologijos muziejus. Čia šlikusi romėnų triumfo arka Galerėja (apie 300 metus), Šv. Demetrijaus bazilika (V a.), Šv. Sofijos kupolinė bazilija (V–VIII a.). Šio miesto simboliu neabejotinai išlieka šimtamečiai gatvės turgūs, kuriuose akys raibsta nuo prinokusių vaisių spalvų ir statinių fetos sūrio. Šį miestą lengviausia pažinti pasileidus pėsčiomis po istorines vietas ir griuvėsius, o vėliau prisėdus nuplauti dienos nuovargio taure gero vyno jaukioje kavinukėje su vaizdu į jūrą.
     
  • Meteoros ­- vienas didžiausių ir žymiausių Graikijos vienuolynų kompleksų. Vienuolynai yra pastatyti ant impozantiškų natūralių smiltainio uolų stulpų. Manoma, jog iš viso buvo pastatyta daugiau nei dvidešimt vienuolynų, tačiau XIX amžiuje dauguma jų sugriuvo. Šiuo metu Meteoras sudaro šeši vienuolynai. Meteora yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra populiari turistinė vieta. Bene įspūdingiausias vienuolynų architektūrinis akcentas - kupolinės lubos, mediniai balkonai ir viršutiniai aukštai, kurie regis kybo ore ir į kuriuos patenkama keliančio lyno pagalba. Vienuolynai nepriekaištingai restauruoti. Kelionę į Meteorą geriausia pradėti sustojimu Megalo Meteoron vienuolyne. Tai didžiausias, seniausias, ir žinomiausias vienuolynas. Norint patekti į šį vienuolyną, kaip ir į daugelį kitų, reikia įveikti statų šlaitą. Meteora nepaprasta vieta mėgstantiems aktyvų poilsį. Kasmet čia atvažiuoja tūkstančiai alpinistų išbandyti jėgas kopiant neįprastomis uolomis, kurių viršūnėse stūkso vienuolynai. Vandens sporto mėgėjai turi galimybę paplaukioti kaimynystėje esančiose Pinėjo ir Achelo upėse.


Poilsis ir pramogos

Tingaus poilsio mėgėjai čia gali drybsoti prie viešbučio baseino ar prie jūros. Dauguma viešbučių turi savo SPA centrus, sporto kompleksus, čia įkurti didžiuliai vyno rūsiai, galintys patenkinti net išrankiausius klientus. Viešbučių konkurencija pusiasalyje didžiulė, todėl kiekvienas stengiasi kažkuo išsiskirti, viešbučių atstovai kiekviena proga kaip įmanydami giria savo įstaigą. Aktyvaus poilsio mėgėjams Chalkidikės turizmo industrija siūlo nardymą, alpinizmą, golfo laukus, buriavimą, žvejybą ir dar daug kitų pramogų.

  • Sveikatingumo centrai: Didžiausias sporto ir kitų pramogų centras – Porto Carras, kuriame galima mėgautis įvairiais masažais, plaukioti baseinuose, eiti į pirtis ir saunas, sportuoti salėse ir lauke (užsiimti vandens sportu, nardymu, plaukiojimu, žaisti krepšinį, futbolą, tenisą), taip pat yra specialus mini klubas vaikams.  Chalkidikės spa centras – Oceania Club. Šiame sveikatingumo centre galima mėgautis plataus spektro procedūromis, pritaikytomis vyrams ir moterims: 7 privataus gydymo kambariai, vidinis šildomas baseinas su sūkurine vonia, fitneso studija, poilsio erdvė, kirpykla, grožio kampelis, kuriame galima įsigyti natūralių produktų.
     
  • Parkai: Vandens parkas Salonikuose, į kurį dažnai vyksta turistai, apsistoję Chalkidikėje, Piera ir Asprovalta kurortuose. Parko ypatumai: ekstremalios čiuožyklos, Crazy upė, jūros bangų baseinas, suaugusiųjų baseinas, vaikų baseinas, vaikų čiuožyklos, paplūdimio tinklinio kortai, krepšinio, mini futbolo  aikštelės.
     
  • Pramogų centrai: Chalkidikėje daug barų, tavernų, naktinių klubų. (Apothiki, Ahoy, Temple Club, Goa, Mamba). Didesniuose miestuose yra barų ir naktinių klubų, kurie patenkins kiekvieno keliautojo skonį, čia grojami naujausi užsienio atlikėjų hitai, ir siūloma pasiklausyti graikų muzikos.
     
  • Pramoginės ekskursijos: Chalkidikė yra ideali vieta, tinkanti poroms ir šeimoms, kurie mėgsta ekskursijas, gamtą, maudynes, gulėjimą paplūdimyje ir vandens sportą. Aktyvios pramogos yra žygiai pėsčiomis, nardymas (Nireas nardymo centre), buriavimas, vandens slidžių sportas, paplūdimio tinklinis, golfas, kelionės į kalnus dviračiais ar džipais, plaukimas valtimis į Sitonijos pusiasalį arba prie Šventojo Athos kalno.
     
  • Pažintinės ekskursijos: Ekskursijos į archeologines ir istorines vietas, Petralonos antropologijos muziejų ir urvus (muziejuje eksponuojami priešistorinės eros gyvūnų kaulai ir skeletai, pelenų liekanos, kurių amžius prilyginamas 1 mln. metų ir yra seniausias iki šių dienų žinomas ugnies pritaikymo buityje liudijimas), restauruojamas, tačiau autentiškas Possidi švyturys, kruizai prie Šventojo Athos kalno, kur įsikūrusi vienintelė pasaulyje vienuolių valstybė.
     
  • Prekyvietės: Turistų lankoma vieta – Kalithea miestelis, kuriame yra didelis suvenyrų turgus. Taip pat čia galima rasti visko nuo žymiausių dizainerių gaminių ir juvelyrikos iki antikvarinių daiktų ir odos dirbinių.


Maistas ir gėrimai

Graikai savo virtuvės neįsivaizduoja be salotų ir sūrio. Daržovių salotos yra gausiai užpilamos alyvų aliejumi ir pabarstomos šviežiais prieskoniais: peletrūnais, mėtomis, bazilikais ir krapais. Vietoj šviežių daržovių dažnai yra naudojamos marinuotos daržovės. Graikiška virtuvė pasižymi paprastumu, tačiau viskas yra ruošiama iš šviežių produktų. Čia žydi alyvų medžiai, iš kurių uogų spaudžiamas puikus aliejus. Kalnuose driekiasi vynuogynai, leidžiantys pagaminti savito skonio graikišką vyną. Kvapnūs citrinmedžiai veda auksinius vaisius, kurių aromatas pasklidęs po visą Graikiją. Jūroje veisiasi gausybė įvairios žuvies ir moliuskų, todėl pakrantės kavinėse gausu žuvies. Dažnai į patiekalus įeina baklažanai, pomidorai, šviežios, ant grotelių keptis jūros gėrybės, daug kur – malta mėsa. Kiekvienas iš mūsų žinome Graikiškas salotas. Graikijoje ruošiamas aštuonkojis, marinuotas citrinų padaže. Pagrindinė mėsa, iš kurios dažniausiai ruošiami graikiški patiekalai, yra aviena. Kasdieniam valgymui aviena yra troškinama kartu su įvairiomis daržovėmis arba kepama ant iešmo. Kiauliena, jautiena ir žvėriena yra marinuojama ir kepama ant grilio. Graikiškoje virtuvėje populiarūs įvairūs mėsos ir daržovių deriniai, dažnai pagardinti citrinų padažu Avgolemono arba pomidorų padažu su cinamonu. Populiariausi gėrimai – baltasis Retsina vynas, turintis sakų prieskonį, bei graikiška anyžinė degtinė Ouzo. Taip pat graikai gamina rakiją - labai stiprią vynuogių degtinę. Šioje šalyje gaminamas konjakas Metaxa taip pat yra gerai žinomas už šalies ribų.

Kada keliauti į Chalkidikę?

Graikijoje žiema tęsiasi nuo lapkričio iki kovo, o vasara nuo balandžio iki rugsėjo. Graikijoje žiemos būna nešaltos ir drėgnos, tačiau retai pasitaiko, kad lytų kelias dienas iš eilės. Vasaros čia karštos ir sausos. Daugiausiai kritulių iškrenta gruodžio – vasario mėnesiais. Artėjant vasarai temperatūra smarkiai kyla. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais kai kuriuose regionuose ji siekia net 36 – 45° C, o lietaus gali visiškai nebūti. Vasarą saloms būdingi stipresnio vėjo gūsiai, gerokai išjudinantys bangas. Taigi, jei sunkiai pakeliate karštį, nepatartina vykti poilsiauti į Graikiją liepos – rugpjūčio mėnesiais. Didžiausioje Graikijos saloje Kretoje šiltas oras išsilaiko ilgiausiai.

Koks darbo laikas Chalkidikėje?

Graikijoje darbo laikas yra neapibrėžtas dalykas. Laikas nuo 14 iki 17 val. skirtas priešpiečiams ir šventam siestos laikui, ypač karštą vasarą. Dirba tik parduotuvės, skirtos turistams, kioskai, prekybos centrai, pašto ir telekomunikacijų skyriai. Išskyrus kioskus, saldumynų parduotuves, gelių parduotuvėles ir daugelį turistinių parduotuvių, sekmadieniais nerasite jokios dirbančios įstaigos. Parduotuvių darbo laikas nuo 9 val. 30 min. iki 21 val., pertraukos kartais tęsiasi nuo 13 val. 30 min. iki 17 val. Bankai dirba trumpai: darbo dienomis nuo 8 val. iki 14 val. Šeštadieniais – iki 12 val. Turistinių sezonų metu dauguma jų dirba ir po pietų. Vaistinės dirba iki 20 val.

Kokia valiuta naudojama Chalkidikėje?

Graikijos piniginis vienetas – euras.

Ką pirkti lauktuvėms bei suvenyrams Chalkidikėje?

Kilimai, keramikos dirbiniai, rankų darbo krepšiai, audiniai, paveikslai (su gamtos, vietinės aplinkos ir jūros vaizdais), sidabro ir aukso dirbiniai. Verta nusipirkti graikiško medaus, alyvuogių, žolelių ir prieskonių bei alyvų aliejaus. Taip pat nesuklysite, jei lauktuvėms parsivešite sūrio, vyno, graikiškosios „Metaxos" arba graikų mėgiamo „Ouzo".

Kaip keliauti Chalkidikėje?

Patogiausia keliauti autobusais arba taksi. Tvarkaraščiai dažnai keičiasi, todėl norėdami kažkur vykti visuomeniniu transportu, visuomet pasitikrinkite išvykimo laiką. Tvarkraščius rasite kiekvienoje stotelėje ar kitoje sustojimo vietoje. Autobusais keliauti pigiau. Kai kuriuose taksi yra taksometrai, o kai kurie ima iš anksto nustatytą mokestį.

Patarimai keliaujantiems

  • Arbatpinigiai. Restoranuose 15% paslaugos mokestis įskaičiuojamas į sąskaitą, tačiau arbatpinigiai paliekami atskirai – apie 10%. Taksi vairuotojams, nešikams arbatpinigiai duodami kaip padėka. Arbatpinigių suma – 2-3 eurai.
     
  • Sveikata. Papildomų skiepų vykstant į Graikiją nereikia. Tačiau, kad nekiltų problemų, prieš vykstant pasikonsultuokite su savo gydytoju. Įsigykite sveikatos draudimą.
     
  • Vanduo. Patariama negerti vandens iš krano. Geriamo vandens galite įsigyti kiekviename bare, restorane, kioske, ar prekybos centre.
     
  • Dokumentai ir vizos. Europos Sąjungos šalių piliečiams reikalingas tik pasas.

 
Miestai ir kurortai

  • Kriopigis. Tai mažas jaukus miestukas Kasandros iškyšulyje. Čia yra prekybos centras, keletas paplūdimio barų bei tavernų. Pakrantę skalauja skaidri jūra, o paplūdimys – rupaus smėlio.
     
  • Ouranopolis - tai trečias pagal dydį miestelis, esantis Chalkidikės pusiasalyje. Tai nedidelis, tačiau miestas turi ne tik aktyvų naktinį gyvenimą, šnarantį linksmybėmis ir nerūpestingumu, bet svarbų istorinį paveldą. O iš visų pusių supanti užburiančio grožio gamta, pasižyminti sodrių kvapų ir spalvų augmenija bei mėlynos spalvos jūra, padaro šią vietą ypatinga bei ypač populiarią tarp turistų. Atostogaujant Ouranopolyje vertėtų aplankyti Agia Eleousa bažnyčią, miesto galeriją bei Kalitėjos paminklą.
     
  • Afitos. Tai nedidelis, gražus, žavintis nacionaliniu architektūros stiliumi, siauromis gatvelėmis kurortinis Kasandros iškyšulio miestelis, įsikūręs aukštai ant kalvos. Apačioje – smulkaus žvyro paplūdimys. Vakarais poilsiautojams atviros tavernų, kavinių, barų, suvenyrų parduotuvėlių durys.
     
  • Pefkohori. Tai nedidelis kurortinis miestukas pietinėje Kasandros iškyšulio pusėje. Čia puikiai dera kalnai, pušų giraitės, šilta jūra ir įvairiausių pramogų gausa.