• Visos kelionės

    ITAKA kainomis!

  • Puiki galimybė įsigyti

    kelionę išsimokėtinai!

  • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
  • ITAKA Lenkijoje

    Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Šiltas vanduo, pasakiški paplūdimiai apsupti vaizdingos įlankos, Atlaso kalnų pietinė papėdė – tai Maroko turizmo perlas. Senovėje Agadiras buvo tylus prekybos uostas, iš kurio eksportavo cukranendrių cukrų ir medvilnę, o dabar tapo didžiausiu Vakarų Sacharos, bei Maroko pietų pakrantės pajūrio kurortu, su akinančiai baltais namai bei erdviais bulvarais ir alėjomis. Agadiro paplūdimys tęsiasi apie 10 kilometrų, saulėtų dienų skaičius čia viršija 300 dienų, o temperatūra net sausio mėnesį šia siekia  20ºC, todėl atostogauti čia galima ištisus metus. Netoliese pliažo daugybė kavinių, barų ir restoranų, o įrangos nuomos įvairovė suteiks priėjimą prie visų sporto šakų, susijusių su vandeniu, ir burlenčių sportui vietos čia - vienos iš geriausių pasaulyje.

Miesto istorija susijusi su pirmaisiais gyventojai – finikiečiais, kurie atvyko į pietinę pakrantę septintajame amžiuje prieš Kristų, o dabartinis miesto pavadinimas kilęs iš berberų kalbos. Berberų kaimuose „agadir‘u“ vadinami grūdų sandėliai, dar verčiamas kaip „įtvirtinta vieta maisto atsargoms laikyti“.

Netoliese  dunksančiose snieguotose Atlaso kalnų viršūnėse įsikūrę slidinėjimo kurortai. Agadire gausu įvairių pramogų ir linksmybių, todėl miesto centro esančiuose naktiniuose klubuose  ir  diskotekose  galima pramogauti  visą naktį.

Ką pamatyti Agadire?

  • Mieste galima apsilankyti  Musée du Patrimoine amazigh, kuriame  galima pamatyti kaip atrodė senovės paminklai prieš žemės drebėjimą ir susipažinti su berberų genčių istorija. 
     
  • Turistai su vaikais gali maloniai praleisti laiką Vallee des Oiseaux(paukščių slėnis)  - išdžiuvusios upės dugne įrengtame nuostabiame zoologijos parke, su nuostabiais paukščiais flamingais priešakyje, įvairių gyvūnų aptvarais bei vaikų žaidimo aikštelėmis.
     
  • Jardin de Olhao parke galima pamatyti tradiciniu Maroko stiliumi pastatytus namus ir sienas, vaikai gali pažaisti žaidimų aikštelėje, o suaugusieji,  sėdėdami jaukiame restorane,  turi galimybę susipažinti su mažoji galerijoje eksponuojama šiuolaikinio meno paroda.
     
  • Einant į  Suk Al-Ahad turgų šviežių vaisių, būtina  atkreipti dėmesį į Mohammedo V mečetę. Specialiai turistams įkurta puikus rajonas La Medina d'Agadir su daug stilizuotų namų ir amatų dirbtuvės, kuriose  siūlomi įvairūs suvenyrai.
     
  • Turistai besidomintys  istorija turėtų apsilankyti Kazabę -  didingą arkos formos įėjimą ir sienų griuvėsius, primenančius buvusio miesto šlovę.


Kiek trunka skrydis iki Agadiro?

Skrydis iš Varšuvos iki Agadiro trunka apie 4 valandas.

Kuriuo metų laiku geriausia skristi į Agadirą?

Agadire poilsiauti bei užsiiminėti vandens sporto šakomis galima ištisus metus. Vandens temperatūra vasarą siekia iki 30 ° C.  Geriausias atvykimo laikas yra nuo  kovo pabaigos iki birželio pabaigos, kai aplinkinės dykumos ir stepės yra pasipuošusios pavasario gėlėmis, arba rudenį: rugsėjo ir spalio mėnesiais. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais temperatūra pakyla iki  iki 40 ° C, todėl nevisiems tai yra priimtina. Planuojant atostogas būtina išsirinkti tinkamą laiką: jeigu pasirinksite atostogas ramadano metu, galite pamatyti įdomias apeigas, bei ritualus, tačiau turistiniai objektai atsidaro vėliau, o užsidaro anksčiau, dieną dauguma kavinių ir restoranų būna uždaryti ir atsidaro tik saulei nusileidus. Ramadano pradžia kiekvienais metais yra skirtinga, ji nustatoma pagal mėnulio kalendorių, tačiau būna rugsėjo- spalio mėnesiais. Būtina prisiminti ir pagrindiniu metų renginius Maroke, kurie yra patys įspūdingiausi: Tafraune vykstantis migdolų žydėjimo festivalis (vasaris), teatrų festivalis Kasablankoje (kovas), kupranugarių ir folkloro festivalis Marakeše (birželis),  gnaoua(gnawa) muzikos festivalis As Saviroje (birželis), sakralinės muzikos festivalis Fese(birželis),  ir  Makneso Fantazijos festivalis(rugsėjis), tarptautinis kino festivalis Marakeše (gruodis).

Kokia yra šalies valiuta?

Maroko piniginis vienetas yra Maroko dirhamas, kurį sudaro 100 sentimų. Pinigus išsikeisti galima oro uoste, bankuose ir vietinėse keityklose (jie priima eurus ir dolerius). Reikėtų pasirūpinkite grynaisiais pinigais, nes kortele atsiskaityti galima ne visur. Keisdami ar išgrynindami valiutą, būtinai išsaugokite valiutos keitimo čekį, nes dinarus išsikeisti į kitą valiutą galima  tik pateikus valiutos keitimo čekius. Iš Maroko negalima išsivežti daugiau nei (1000 dirhamų).

Kur ir kokius suvenyrus nusipirkti Agadire?

Parduotuvių darbo laikas nuo 9.00-12.30 val. ir nuo 16.00-19.30 val., didieji prekybos centrai veikia nuo 9.00 iki 21.00 val. Mažesnės parduotuvės griežtų darbo laiko taisyklių neturi. Suvenyrus geriausia pirkti turguje, nes čia yra didesnis jų pasirinkimas , be to  galima nusiderėti  mažesnę kainą.
Populiariausi suvenyrai iš Maroko: rankomis austi kilimai, metalo ir odos dirbiniai, medžio drožiniai, sidabro papuošalai, prieskoniai, tekstilė, tradicinės muzikos rinkiniai, argano aliejus, rečiausias pasaulyje aliejus, dar vadinamas „Baltuoju Maroko auksu“.

Koks yra laikas Maroke?

Laikas Maroke nuo Lietuvos skiriasi dviem valandomis, todėl atvykus reikėtų laikrodį atsukti dviem valandam atgal (GMT +2).

Kokiu transportu patogiausia keliauti?

Mieste pagal grafikus važinėja vietiniai autobusai, kurių bilietų kaina yra apie 15 euro centų. Dažniausiai į autobusus reikia įlipti pro galines duris ir ten susimokėti prie kasos.
Populiari susisiekimo priemonė – (Petit Taxi). Važiuoti taksi nėra brangu. Nedideli taksi, vežantys iki 2–3 keleivių kurorto ribose, kainuoja apie 10 MAD dieną ir 20 MAD naktį. Dėl kelionės kainos siūloma tartis prieš įsėdant į taksi.
Grand Taxi yra tarpmiestinis taksi, kuris veža keleivius tarp miestų. Visi Grand Taxi yra didžiuliai seni mersedes markės automobiliai, dažniausiai balti, kuriuose talpinami 6 žmonės be vairuotojo – du ant priekinės sėdynės ir keturi gale. Beveik 100 km kainuoja apytiksliai 20 dirhamų žmogui.Jei jums įsėdus dar nebūna surinktas pilnas ekipažas, gali tekti palaukti, kol atsiras kitų keleivių.
Geležinkelių sistema Maroke gana plačiai išsikerojusi po didelę šalies dalį. Traukiniu važiuoti yra pigiau nei autobusu. Traukiniai švarūs, prižiūrimi ir važiuoja virš 100 km per valandą greičiu. Kai kurie traukiniai yra kelių aukštų ir visiškai nauji, tokiais važiuoti vienas malonumas.
Tarpmiestiniai autobusai CTM arba Supratour yra į turistus orientuota autobusų linija, kuria vietiniai retai kada važiuoja. CTM naudoja apynaujus autobusus, kurie yra gana patogūs, prieš kiekvieną išvažiavimą ateina bilietų pardavėjas ir suskaičiuoja, ar visi turistai sulipo į autobusą.
Automobilio nuoma parai kainuoja nuo 40 eurų ir daugiau. Keliai Maroko šiaurinėje dalyje – labai puikūs, miesto gatvės neduobėtos, tačiau kuo toliau į pietus, tuo blogiau, kai kur net pravažiuoti yra sunku.

Kokie paplūdimiai yra Agadire?

Paplūdimys Agadire yra platus, sudaryti iš aukso spalvos smulkaus smėlio, su patogiu nusileidimu prie jūros ir tęsiasi apie 10 km. Dauguma viešbučių turi nuosavus paplūdimius, kurie yra dalinai aptverti ir iš esmės skiriasi nuo įprastų miesto paplūdimių.

Kokie yra Maroko muitinės apribojimai?

Į Maroką asmeniniam naudojimui galima įsivežti iki 200 vnt.  cigarečių arba 50 cigarų, 3 butelius vyno arba 1 butelį vyno ir 1 butelį stipraus gėrimo. Vaizdo kameroms, fotoaparatams ar sporto inventoriui įvežimui apribojimų nėra.

Kaip skambinti telefonu?

Miestuose daug telefono automatų veikiančių su kortelėmis ir monetomis. Vakare (po 23 valandų), taip pat šeštadieniais ir sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – pokalbių tarifas yra mažesnis. Maroko Telecom kortelės parduodamos  pašte bei kitose prekybos vietose, o telefono automatų gausu ne tik gatvėse, bet ir viešbučiuose.
Mobilusis ryšys (Maroc Telecom ir Meditel) šalyje veikia pakankamai gerai.
Tarptautinis kodas skambinant į Maroką yra 00 212, tarptautinis kodas skambinant į Lietuvą: 00 370 + miesto kodas Lietuvoje arba mobiliojo ryšio operatoriaus kodas be pirmojo skaičiaus 8 + abonento telefono numeris. Prieš išvykdami į kelionę, nepamirškite aktyvuoti tarptinklinio ryšio paslaugos. Skambinant į Lietuvą galima pasinaudoti ir interneto kavinėmis, kurių Maroke yra pakankamai. Brangiuose viešbučiuose ir dideliuose miestuose veikia bevielio interneto prieigos taškai.

Ką daryti susirgus?

Vykdami į kelionę, įsigykite medicininių išlaidų draudimą. Staigios ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į gydytoją arba išsikvieskite jį per viešbučio administratorių.  Medicinos paslaugos Maroke pakankamos kokybės, tačiau  užsieniečiams - visos paslaugos mokamos. Už suteiktas medicinos paslaugas būtina reikalauti šių dokumentų: gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu ir antspaudu, vaistų receptų ir vaistų apmokėjimo kvitų, kad vėliau juos pateikus draudimo kompanijai būtų galima atgauti pinigus. Europietiškos gamybos vaistų galima įsigyti vaistinėse, kurių darbo laikas atitinka parduotuvių darbo laiką.