• Visos kelionės

    ITAKA kainomis!

  • Puiki galimybė įsigyti

    kelionę išsimokėtinai!

  • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
  • ITAKA Lenkijoje

    Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Bodrumas – įsikūręs 170 km nuo Marmario spalvingame pusiasalyje, kur susilieja Egėjo bei Viduržemio jūros. Bodrumas – tai vieno iš septynių pasaulio stebuklų, Halikarnaso mauzoliejaus, žemė. Įkurtas 200 metais prieš Kristų ir išgyvenęs daugelį mūšių, miestas buvo daugelio senovės civilizacijų klestėjimo ir žlugimo liudininkas. Nuo Petronijaus pilies, pastatytos šv. Petro garbei, ir atsirado pavadinimas Bodrumas. Dabar pilyje įrengtas jūrų archeologijos muziejus. Jame galima pamatyti senovinių paskendusių laivų liekanas, amforų, naudotų vynui, aliejui ir kitiems maisto produktams laikyti, kolekciją. Tūkstantmečių istoriją taip pat byloja  Bodrumo amfiteatras, talpinęs net 13 tūkstančių žiūrovų.  Restauruotuose amfiteatro griuvėsiuose rengiami klasikinės muzikos koncertai, vyksta renginiai meno mylėtojams.  Prie vakarinio įvažiavimo į miestą stovi Mindoso vartai. Tai kadaise miestą supusios sienos griuvėsiai.

Dabartinis Bodrumas - kurortinis miestas su rytietiška turgaviete, pėstiesiems skirtais gatvelių labirintais, taip pat restoranais ir kavinėmis, įsikūrusiomis krantinėje. Čia galima grožėtis grakščiomis jachtomis, saulėtekiais ir saulėlydžiais. Bodrumas - tai numylėta turkų elito ir bohemos, dailininkų, rašytojų, poetų ir mecenatų susitikimo vieta.

Kurortai Bodrume

  • Gumbet - kurortinė zona nutolusi nuo Bodrumo apie 3 km į vakarų pusę. Dauguma žmonių į Gumbetą atvyksta laiveliu. Gumbetas mėgstamas dėl savo paplūdimių ir skaidraus it stiklas vandens bei natūralių gėlo vandens šaltinių. Tinkama vieta tiems, kuriems pabodusios pramogos Bodrume – ir visa tai vos keli žingsniai nuo aktyvaus kurortinio centro. Dienomis čia tingiai gulinėti tikrai neverta, nes Gumbeto paplūdimiai siūlo įvairiausių užsiėmimų vandenyje: vandens slides, buriavimą, vandenslydį, parašiutų ir banglenčių sportą.
     
  • Bitezas - viena iš gražiausių įlankų pusiasalyje, yra nutolusi nuo Bodrumo 10 km atstumu. Bitezas yra puiki vieta sukaupti ar atgauti jėgas prieš pasineriant į siautulingą naktinį Bodrumo gyvenimą. Čia paplūdimiai smėlėti. Bitezo pakrantės yra rojus žemėje buriuotojams ir banglentininkams. Tai gražus ir ramus kampelis, kuriame jūros mėlynumas ir augalijos žaluma susilieja mandarinų soduose, nusitęsusiuose tarp kaimelio ir jūros. Pusmėnulio formos paplūdimys yra apsuptas restoranėlių, tekstilės paruoduotuvių, kavinių ir poilsio namų – taip paplūdimys apsaugomas nuo eismo triukšmo. Kaimelio gatvelės ir keliai yra švarūs bei nepriekaištingai sutvarkyti.
     
  • Turgutreisas nuo Bodrumo nutolęs apie 20 km. Miestelis yra žymus savo mandarinų giraitėmis. Pavadintas žymaus turkų admirolo, Turgut Reiso, garbei. Tai viena populiariausių ir labiausiai apgyvendintų pusiasalio vietų. Turtgutreisas yra žymus savo nepamirštamais saulėlydžiais. Dėl tinkamų vėjų Turgutreiso pakrantė yra vertinama profesionalių burlentininkų. Daug žmonių pritraukia ir šeštadienio turgus. Apsilankiusieji šiame kurorte gali mėgautis įspūdingu vulkaniniu kraštovaizdžiu. 14 mažų salelių, esančių netoliese Turgutreiso, yra naudojamos vietinių ūkininkų laikyti gyvuliams bei žvejybai. Šiose salose ir Turgutreiso pakrantėje gausu galimybių pasiplaukioti laiveliu, buriuoti ir nardyti.
     
  • Torba – tai  ramus kaimelis, nutolęs vos 5 km nuo Bodrumo, kuriame jūra susilieja su pušų ir alyvmedžių žalumu. Čia galima rasti tiek smėlio, tiek akmenukais padengtus paplūdimius, modernius viešbučius ir prieskoninėmis žolelėmis apaugusias kalvas. Verta aplankyti ir keletą įspūdingų praeities liudininkų – puikiai išsilaikiusi 2500 metų senumo apvali akmeninė konstrukcija buvo pastatyta senovės graikų. Manoma, jog tai mauzoliejus, karūnuojantis aukštą kalvą, nuo kurios taip pat matosi kaimelis, o rytinėje įlankos dalyje – bizantiško vienuolyno griuvėsiai.
     
  • Ortakentas- nuo Bodrumo nutolęs 14 km, kurortas lepina poilsiautojus šiltu jūros vandeniu ir smėlėtais paplūdimiais. Nuostabūs čia ir mandarinų sodai, citrinmedžių giraitės, giliai mėlyna jūra, ilga pakrantės juosta. Ortakento pakrantė laikoma viena iš pačių gražiausių Bodrumo regione, todėl dažnai yra lankoma vietinio Bodrumo jaunimo ir aplinkinių regiono gyventojų. Šešėlyje pasislėpę pasivaikščiojimo takai, einantys per mandarinų giraites tarp kaimelio ir jūros, yra dar viena poilsinė pramoga, po kurios poilsiautojai svetingai sutinkami kaimelio arbatos namuose. Tai vienas didžiausių pranašumų, kuriuo galima mėgautis gyvenant pagal Ortakento kaimelio rimtą.

    Kada geriausia skristi į Bodrumą?

    Turistinis sezonas Bodrume prasideda balandžio viduryje ir vidutiniškai  trunka iki spalio vidurio. Pavasarį ir rudenį oras yra švelnesnis ir nepaisant retų kritulių,  labai tinkamas įvairioms ekskursijoms. Dauguma turistų čia atvyksta nuo birželio vidurio iki rugpjūčio pabaigos, kai oro temperatūra viršija 30 ° C. Tačiau dėka jūros vėjo ir netoliese esančių pušynų nėra taip karšta. Vykstant į ekskursijas vasarą, reikia prisiminti, kad oro temperatūra kyla tolstant nuo jūros į šalies gilumą. Spalio mėnesį Bodrume vyksta tarptautinė jachtų regata.

    Kokia Turkijos valiuta ir kokios yra orientacinės kainos?

    Turkijos valiuta turkiška lyra (YTL). 1 turkiška lyra lygi 100 kurušų. Beveik visuose miestuose yra valiutų keityklos.Viešbučiuose ir kai kuriose parduotuvėse pinigai pirkėjams taip pat keičiami, tačiau nepalankiu kursu. Neturėtų kilti problemų atsiskaitant ir kreditine kortele, nes daugelyje vietų ją taip pat priima. Lyginant su mūsų kainomis, čia  brangesnis benzinas. Maistas ir kitos kasdieninio naudojimo prekės pigesnės nei daugelyje Europos valstybių. Dauguma daržovių ir vaisių  auginami Turkijoje, todėl jie visada švieži ir pigūs. Turkijoje kainos labai skiriasi.Viešbučių ar kurortų parduotuvių parduotuvėse kainos visada bus aukštesnės nei turguje.

    Kur ir kokius suvenyrus įsigyti Bodrume?

    Parduotuvės paprastai dirba nuo 9.00 - 13.00 val. ir nuo 14.00 - 19.00 val. Mažos parduotuvės kartais dirba ilgiau, tačiau griežtų darbo laiko taisyklių nėra. Suvenyrus geriausia pirkti turguje, nes čia yra didesnis jų pasirinkimas, be to galima nusiderėti  mažesnę kainą. Dažnas poilsiautojas iš Turkijos parsiveža kaljaną(vandens pypkę), vario, sidabro arba aukso gaminių, rankomis austų audinių, saldumynų, prieskonių ir beabejo mėlyno stiklo akį (boncuk), kuri kaip sakoma, saugo nuo blogio.

    Kokiai laiko juostai priklauso Turkija?

    Turkija priklauso tai pačiai laiko juostai kaip ir Lietuva.

    Kokiu transportu važinėti Bodrume?

    Nebrangus ir dažnai kursuojantis transportas Bodrume yra maršrutiniai autobusiukai (dolmušai). Taksi(geltonos spalvos) paslaugos yra brangesnės. Be to, įsėdus į taksi, vairuotojui reikia priminti, kad jis įjungtų taksometrą, nes dauguma taksi vairuotojų linkę sukčiauti ir padidinti kainą. Nuomotis automobilį Turkijoje gali asmuo, sulaukęs 21 m. ir turintis tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Išvykstant į ilgesnę kelionę, dėl savo pačių saugumo, vertėtų apie kelionės maršrutą ir sugrįžimo laiką informuoti viešbučio administraciją   Nuo Bodrumo prasideda kelias, einantis išilgai Egėjo jūros pakrantės iki pat Pamukalnės, kuriuo labai patogu pasiekti ir aplankyti įžymias vietas. Patogus transportas nuvykti į didesnius miestus ar kelionėms  į tolimesnius Turkijos regionus  yra geležinkelis.

    Kokie paplūdimiai yra Bodrume?

    Bodrume dominuoja smėlio su žvyru paplūdimiai, išsidėstę išilgai pakrantės kurorto ir jo apylinkių. Paplūdimiai nemokami, o skėčius bei gultus galima išsinuomoti už nedidelį mokestį. Patys geriausi smėlio paplūdimiai yra  Ortakent ir Akyarlar apylinkėse. Prie aukštesnės kategorijos viešbučių paplūdimiai papildomai padengiami smėliu ir žymiai skiriasi  nuo tipiškų miesto paplūdimių. Todėl pasirenkant viešbutį , būtina pasitikslinti kokį jis turi paplūdimį.

    Kokie yra muitinės apribojimai Turkijoje?

    Į Turkiją galima įvežti 2 l alkoholinių gėrimų, 600 vnt. cigarečių. Draudžiama iš šalies išvežti senovinius, istorinę vertę turinčius daiktus. Išvežant naujus kilimus, būtinas pirkimo čekis, senovinius daiktus - spec. muziejų valdybos išduotas sertifikatas.