• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Daugelis turistų ir vietinių gyventojų salą, kurioje gimė Pitagoras ir deivė Hera, laiko viena gražiausių salų Egėjo jūroje. Samos sala sutiks jus subtropiniu klimatu ir nuostabiais peizažais, kupinais kiparisų ir vynmedžių alėjomis, bei itin retų juodųjų pušų miškais. Keliautojai renkasi šią salą norėdami pamatyti neįtikėtiną žalumą, kalnus, orchidėjų laukus, ir atrasti vienus gražiausių nuošalių laukinių paplūdimių, prie kurių negali privažiuoti automobiliu – jie pasiekiami tik pėstute ar laivu.

Sala yra 160km ilgio (važiuojant aplink), šiauriniuose krantuose iš vieno šono apsupta kalnų, kito –nuostabaus grožio nuošalių paplūdimių. Salos sostinė – Vathi – išsidėsčiusi tarp žalių kalvų ir gražios įlankos. Sostinėje galima pavaikščioti plačia alėja, siauromis gatvėlėmis pasiekti Ano Vathi rajoną, kuriame rasite vien baltus namelius raudonais stogais. Geriausia vieta apsigyventi – Katsouni miestelis, kurio pakrantėje vyksta visas naktinis gyvenimas : jaukūs barai ir klubai.

Geriausi paplūdimiai

 • akmenuotas paplūdimys - 2km į šiaurę nuo miestelio Gagou;
 • smėlio ir žvirgždo paplūdimys Kerveli (rytinė pakrantė);
 • Makali – akmenuotas, su skėčiais ir gultais. Yra galimybė nuomotis vandens sporto įrangą, puiki vieta paviršiniam nardymui.
   

Miestai, kuriuos Samos saloje verta aplankyti

 • Kokkari – nuostabus kurortas, kuriame turistai džiaugiasi mažomis įlankėlėmis ir laisvu laiku planuojasi žygius kalvomis ir kalnais link Ambelos, kur randa nuostabius kraštovaizdžius. Pasyvesnio poilsio mėgėjai atras gražius paplūdymius. Kakkari paplūdimiai laikomi vienais geriausių vandens sporto mėgėjams – beveik visur rasite vandens sporto įrangos nuomos punktus.
   
 • Agios Konstandinos – mažas kurortinis miestukas salos šiaurėje. Puiki vieta norintiems keliauti ir pažinti salą. Vykstant link Kokkari miestuko pakrantėje rasite nuostabių paplūdimių, tinkamų būriavimui, nardymui, bei kitoms vandens pramogoms.
   
 • Karlovassi – puikus kurortas mylintiems paplūdimius, vakarinėje Samos salos dalyje. Miestukas sudarytas iš keturių pagrindinių rajonų, kurių vienas gražiausių - Paleo Karlovassi –siauros gatvelės ir seni namukai, pasislėpę už Agia Triada kalvos. Yra graži balta bažnyčia. Unikalia miesto atmosfera galima džiaugtis keturias valandas vaikščiojant gatvelėmis ir palmėmis apsodintomis alėjomis, bei ilsintis jaukiose aikštėse, kuriose pilna vietinės virtuvės restoranėlių ir suvenyrų parduotuvių. Čia pat netoli rasite puikių paplūdimių (2 km nuo miesto uosto Limani), apsuptų miškingomis uolomis. Netoliese taip pat galite rasti Bizantijos forto griuvėsius ir labai neįprastą bažnyčią – Metamorfosis. Akmenuotas  paplūdimys Mikro Seitani nuves jus prie baltų uolų ir olų – vieta puikiai tinkama nardymui.
   
 • Marathokampos – svarbus salos administracinis centras, su priėjimu prie Ormos Marathokampou uosto, su gražiu akmenuotu paplūdimiu ir šalia esančiu Votsalakia kurortu, kuris turi ilgą, smėlėtą su akmenukais paplūdimį. Aspres ir Psili Ammos paplūdimiuose rasite gerą smėliuką ir seklų nusileidimą į jūrą – puiki vieta poilsiui šeimoms su vaikais.
   
 • Ireon – modernus kurortas prie pat jūros, su ilgais smėlio ir akmenukų paplūdimiais. Turistai renkasi šį miestuką norėdami pažinti salą – iš čia patogu planuotis vienos dienos trukmės išvykas po visą salą.
   
 • Galima nuomotis gultus, skėčius ir vandens sporto įrangą. 
   
 • Pithagorio – čia rasite nuostabią įlanką, kurioje apsilanko tūkstančiai puikių jachtų kiekvienais metais. Galite praleisti valandų valandas lankant daugybę tavernų. Mieste rasite daug senovinių pastatų, gražių gatvelių ir alėjų su restoranais, kuriuose galėsite paragauti jūros gėrybių. Patys įdomiausi monumentai mieste :  19a. bokštas Logothetis, antikinis teatras, Romėniškos pirtys, „aqueduct Efpalio“ (tunelis).


Aktyvus poilsis Samo saloje

Samos sala Graikijoje yra puiki vieta burlenčių, nardymo, vandens slidžių ir jėgos aitvarų mėgėjams. Geriausias sąlygas burlenčių sportui rasite pietinėje pakrantėje, Marathokampos Kampos kaimynystėje. Prieplaukos yra gerai įrengtos ir traukia buriuotojus plaukioti tarp Turkijos ir Graikijos salų pakrančių. Yra galimybė pažinti salą važiuojant dviračiu ar jodinėjant žirgais.

Ekskursijos

 • Vourliotes – įdomus miestas įsikūręs miškingoje kalvoje su nuostabiu vaizdu į pakrantę, kuriame rasite garsų XVI amžiaus vienuolyną Panagia Vrondianis.
   
 • Pythagoras ola – vieta, kurią butinai turite aplankyti viešint Samos saloje.Paslaptingas urvas gali būti puiki vieta medituoti. Ištvermingiems turistams taip pat rekomenduojama pasiekti Kerkis kalno viršūnę ir grožėtis tolumoje išnyrančiais Ikaria ir Forun salų siluetais. 
   
 • Heraion – vienas svarbiausių taškų Samos salos turisto žemėlapyje. Vaizdingoje vietoje ties Imbrassos upės žiotimis galite atrasti „šventąjį kelią“. Pasak legendos, čia, netoliese upės žiočių deivė Hera slapta susitiko su Dzeusu. Pirmasis akmuo šventovei buvo pastatyta čia šeštajame amžiuje pr.Kr. Gaila dauguma senovinių pastatų neišliko iki šių laikų, tačiau aplink esantys kolonų ir šventyklų griuvėsiai sukuria magišką atmosferą.
   

Išvykos į kitas salas iš Samo salos

 • Chios sala – Graikijos sala pasiekiama keltais, iš kurios taip pat yra galimybė pasiekti Turkijos kurortą Češmę. Chios saloje yra Nea Moni vienuolynas, įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
   
 • Kalymnos sala – sala esanti netoli Turkijos pakrančių, priešais Bodrumo miestą. Sala pritaikyta turistams, tačiau labai mėgiama ir alpinistų – čia galėsite rasti daugiau nei tūkstantį kopinėjimo maršrutų (įvairiaus sudėtingumo).
   
 • Nissiros sala – maža, vulkaninės kimlės salelė, kurios diametras yra 8km, o vien 4 km diametro užima didžiulė kaldera (dauba). Visa sala yra lik vienas didelis vulkanas, kuris gavęs bent kiek kritulių, neįtikėtinai sužaliuoja, todėl sala vadinama „žaliuoju vulkanu“. Sala turi mažą uostą, į kurį geriau plaukti su vietinėmis kelionių agentūromis, nes keltai plaukia tik vieną kartą per dieną.
   
 • Patmos sala – rami ir pamaldi sala, kurioje nerasite triukšmingų turistinių vietų. Čia rasite daug vietų maldoms ir atsipalaidavimui, taip pat kelis restoranus su nuostabiai ruošiama vietine virtuve. Sala taip pat turi kelis gerus paplūdimius, iš kurių populiariausieji - Aspri ir Melo.
   
 • Lipsi sala – viena iš labiausiai lankomų regiono salų, paveldėjusi pavadinimą nuo nimfos Kalipsės vardo, kur pasak epinės Homero poemos, Odisėjas sustabdė savo kelionę. Pagrindinis turistinis gyvenimas verda netoli uosto, kur galite rasti jaukių kavinukių, išgerti ouzo ir paragauti nuostabiai paruošto aštunkojo. Papuliariausi smelio paplūdimiai čia : Liendou , Platis ir Katsadia (čia rekomenduojama išsinuomoti vandens motociklą).
   
 • Galimos ekskursijos į Turkiją (norint vykti, reikia būtinai turėti ilgiau nei pusę metų galiojantį pasą): Milas, Ephesus, Troy, Bodrum, Izmir.

 
Geriausias laikas vykti į Samos
 
Gegužės – spalio mėnesiais, temperatūra būna +25C ir daugiau.

Ką pirkti lauktuvėms

Geriausių autentiškų daiktų rasite turguje, sostinėje.