Nauji saugumo standartai

Nuo 2020 m. gruodžio 28 d. Iki 2021 m. sausio 31 d. asmenims, atvykstantiems į Lenkiją lėktuvu, autobusu, traukiniu ar kita viešojo transporto priemone bus taikomas 10 dienų privalomas karantinas. Atvykstantiems nuosavu lengvuoju automobiliu per vidines Europos Sąjungos sienas, karantinas netaikomas.

Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d., visi į Lietuvą vykstantys keleiviai privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre TIK elektroniniu būdu, pildydami anketą čia - https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Kiekvieno atgalinio skrydžio į Lenkiją (taikoma visoms oro linijoms) klientai turi užpildyti keleivių buvimo vietos formą ir sveikatos deklaraciją. Tuščias formas bus galima rasti lėktuve, tačiau rekomenduojame jas atspausdinti ir užpildyti iš anksto.

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos PL versija

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos ENG versija

Ši pareiga taikoma kiekvienam keleiviui.

Visi Enter Air ir Smartwings vykdomų skrydžių keleiviai privalo atsispausdinti ir užpildyti sveikatos deklaraciją. Užpildytą deklaraciją registracijos metu reikia perduoti aptarnavimo darbuotojui oro uoste. Tai būtina norint gauti įlaipinimo kortelę ir tai bus tikrinama kiekvieno skrydžio metu (iš Lenkijos ir į Lenkiją), todėl kiekvienas turėtų turėti 2 kopijas. Formos pridedamos prie kelionės dokumentų.

Enter Air sveikatos deklaracijos forma

Smart Wings sveikatos deklaracijos forma


Nauji saugumo standartai atvykstant į šalis

EGIPTAS

Nuo 2020 m. Rugsėjo 1 d. visi keliautojai, keliaujantys į Egiptą, privalo turėti RT-PCR testo sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turėtų būti atliktas 72 valandas prieš numatytą skrydį į Egiptą. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atvykus į Egiptą atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testo kaina yra 30 USD / asm. Pareiga atlikti testą netaikoma vaikams iki 6 metų. Tyrimo procedūra nėra sudėtinga. Po testo turistai pervežami (įskaičiuota į užsakymo kainą) į savo užsakytą viešbutį, kur jie laukia 24 valandų, kol bus gauti testo rezultatai - per šį laiką galite naudotis viešbučio paslaugomis. Jei bandymo rezultatas bus teigiamas, karantinas vyksta įsigytame viešbutyje.

Klientai, nusprendę atlikti covid-19 RT-PCR testą, atvykę į paskirties vietą, privalo su savimi turėti paso kopiją, kad pagreitintų procedūrą.

Be to, visi keliautojai privalo užpildyti formą, kurią galite atsisiųsti iš čia


TURKIJA

Visi keliautojai, vykstantys į Turkiją oru, privalo užpildyti ir pasirašyti PIF formą popierinėje versijoje Nepilnamečių vardu formą užpildo suaugęs dalyvis, su kurio priežiūra keliauja nepilnamečiai.

Formos (SEAT NUMBER) punktas turėtų būti užpildytas po check-in užbaigus, gavus paskirtą vietą lėktuve. Užpildytą formą salono įgula surinks skrydžio metu.

PIF forma

Nuo 2020 m. rugsėjo 9 d. įgalioja:

- įsakymas uždengti burną ir nosį viešose vietose (už viešbučio ribų)

- Gyvos muzikos pasirodymai turi baigtis vidurnaktį

- autobusuose ir „dolmus“ galima tik sėdėti

 

MADEIRA

Madeiros autonominio regiono vyriausybė nuo 2020 liepos 1 d. įvedė COVID-19 testo reikalavimą visiems atvykstantiems į salą. Pareiga taikoma visiems keliautojams, išskyrus vaikams iki 12 metų. Visi keliautojai, vykstantys į Madeirą, gali tai padaryti dviem būdais:

1. Pasidaryti testą ne kaip 72 valandas iki skrydžio ir užpildyti specialią deklaraciją. Neigiamo testo rezultatų dokumentas turi būti pateiktas anglų arba portugalų kalbomis.

2. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testas atliekamas Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą.

Užpildęs deklaraciją, turistas palieka oro uostą, pervežimas (įskaičiuota į užsakymo kainą) į jo užsakytą viešbutį. Ten jis laukia testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu ne vėliau kaip per 12 valandų. Tik skrydį įsigijusieji keliautojai savarankiškai vyksta į jų užsakytą viešnagės vietą).

Nėra būtina turėti neigiamo testo rezultato:

  1. Tiems, kurie per pastarąsias 90 dienų buvo persirgę COVID-19. Būtina turėti tai įrodanti dokumentą anglų kalba.
  2. Tiems, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 jau 2 vakcinos dozėmis, ir nuo antro skiepo praėjo jau virš 7 dienų. Būtina turėti tai įrodanti dokumentą anglų kalba.


Be to, 24–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą, keliautojai turi užpildyti formą, kurią galima rasti adresu https://madeirasafe.com/#/login

Šiuo metu Madeiroje yra įvesta komendanto valanda. Draudžiama važiuoti viešaisiais keliais nuo 19:00 iki kitos dienos 5:00. Savaitgaliais viešaisiais keliais draudžiama važiuoti nuo 18:00 iki 05:00 kitos dienos (šeštadieniais ir sekmadieniais bei valstybinių švenčių dienomis). Pramoninė, komercinė ir paslaugų veikla ir toliau bus vykdoma esant būtinoms sąlygoms, tačiau ji turi būti uždaryta 18:00 darbo dienomis, o savaitgaliais (šeštadieniais ir sekmadieniais bei valstybinių švenčių dienomis) - 17:00.Restoranai darbo dienomis (nuo pirmadienio iki penktadienio) gali veikti iki 22 val. Restoranai tik maistą išsinešimusi ir pristatymui.
Saugumo reikalavimai Madeiroje


KANARŲ SALOS

Vykstant į Kanarų salos  būtina turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.  Antigeno testo pažyma jau nėra aktuali. Pareiga taikoma visiems keliautojams, įskaitant vaikus nuo 6 metų. Asmenys neturintis pažymos su neigiamu testo rezultatu nebus įleidžiami į lėktuvą.

Pažyma su testo rezultatais turi atitikti šias sąlygas:

  1. turi būti išduota Sveikatos apsaugos ministerijos oficialiai pripažintos laboratorijos anglų kalba,
  2. bandymo rezultatas turi galioti 72 valandas nuo  mėginių ėmimo dienos,
  3. sertifikate turi būti: testo data ir laikas; išsami informacija apie testą atliekantį asmenį; už bandymą atsakingos laboratorijos pavadinimas; laboratorijos pobūdis; nedviprasmiška informacija apie neigiamą rezultatą

Prieš atvykdami į Ispaniją, visi keliautojai privalo užpildyti FCS formą, kurią galite rasti: https://www.spth.gob.es/ arba per SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH mobiliąją programėlę. Anketa turi būti užpildyta prieš pat kelionę - QR kodą gauti galima tik likus 48 valandoms iki įvažiavimo į Ispaniją. Pildant formą, būtina nurodyti vietos lėktuve numerį, kuris ne visada žinomas iš anksto (pvz., Užsakomiesiems skrydžiams). Tokiu atveju laukelis „sėdynės numeris“ turėtų būti užpildytas įrašant „1A“. Kiekvienas keliautojas turėtų gauti atskirą QR kodą, pareiga galioja ir vaikams. Užpildę formą gausite QR kodą, kuris turėtų būti atspausdintas arba parodytas mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis ir nusileidus paskirties oro uoste.

Svarbu: neturint QR kodo, gali būti atsisakyta įlaipinti į lėktuvą.

Kanarų salose nuo 2020 m. Rugpjūčio 14 d. buvo atnaujintas reikalavimas uždengti burną ir nosį atvirose vietose vyresniems nei 6 metų žmonėms. Šiuo metu Kanarų salose yra įvesta komendanto valanda nuo 22:00 iki 06:00.
Kaukės vis dar galioja parduotuvėse, autobusuose ir viešose vietose. Viešbučio svečiai, judėdami po viešąją viešbučio teritoriją, privalo užsidengti nosį ir burną.
Prie baseino ir paplūdimyje kaukės dėvėti nereikia tik dviem atvejais: maudantis ir gulint ant gulto. Kaukę nuimti leidžiama ir valgant.
Už nesilaikymą yra numatyta 500 eurų bauda.

ZANZIBARAS

Testas nėra privalomas. Nėra jokių papildomų reikalavimų.

ŽALIASIS KYŠULYS

Keliautojai, atvykstantys į Žaliąjį Kyšulį, privalo turėti neigiamo COVID-19 testo pažymą (būtinai anglų ar portugalų kalba). Maksimaliai 72 valandos prieš išvykstant reikia atlikti RT-PGR arba antigeno tyrimą (privaloma visiems vyresniems nei 7 metų keliautojams).

Prieš kelionę taip pat reikia užpildyti ir atsispausdinti sveikatos formą: Sveikatos deklaracijos forma

Norėdami užsiregistruoti ir įlipti į lėktuvą, be galiojančio paso, turite turėti: neigiamo COVID-19 tyrimo rezultatas (RT-PCR arba antigeninis); kelionės dokumentas arba viešbučio pavadinimas viešnagės metu. 

Be to, rekomenduojama turėti medicininių išlaidų draudimą, kuris taip pat apima riziką, susijusią su COVID-19.

Į Žaliojo Kyšulio salą atvykusiems keliautojams, kuriems pasireiškia COVID-19 infekcijos simptomai (karščiavimas, nuolatinis kosulys, sunku kvėpuoti ar kiti į gripą panašūs simptomai), bus atliekamas COVID-19 testas. Kaina (moka pats keliautojas) yra maždaug 100 EUR už RT-PCR tyrimą arba maždaug 20 EUR už antigeno tyrimą. Tyrimo rezultatų laukiantys žmonės yra izoliuoti, sertifikuotoje patalpoje, kurią nurodo Žaliojo Kyšulio sanitarijos tarnybos.

OMANAS

Kiekvienas keliautojas privalo turėti draudimą mažiausiai vieno mėnesio laikotarpiui, kuris padengtų su COVID-19 susijusią riziką.

Omano oro uoste kiekvienas keliautojas turi pateikti kelionės dokumentus, patvirtinančius viešbučio rezervaciją ir skrydį atgal, todėl dokumentą klientas turėtų turėti lengvai pasiekiamoje vietoje.

Kiekvienas keliautojas privalo atsisiųsti ir įsidiegti „Tarassud +“ programėlę, kurią galite rasti per „Android Play Store“ arba „Apple App Store“.

Atvykę į oro uostą, keliautojai turi pateikti užpildytą keliautojo registracijos formą (TRF) su mokėjimo patvirtinimu (25 OMR ~65 USD). Reiktų turėti mokėjimo patvirtinimo kopiją, nes imigracijos kontrolėje turėsite ją pateikti kartu su kelionės dokumentu. Pildant TRF, reikia pateikti telefono numerį registruotą Omane susisiekimo tikslais, jei atlikus testą rezultatas būtų teigiamas. Mūsų klientai gali nurodyti mūsų vietinio Itakos atstovo numerį +96896230505.

TRF formą rasite čia: https://covid19.emushrif.om/pre-registration-info/travel 

Visiems į Omaną atvykusiems 16 metų ir vyresniems keliautojams, neatsižvelgiant į jų kilmės šalį, turi būti atliktas PGR tyrimas (iš nosies). PGR testo atlikimo vieta yra už imigracijos kontrolės ir priešais bagažo zoną. Atlikus testą, galima pasiimti bagažą ir pradėti atostogas. Testo rezultato reikia laukti užsisakytame viešbučio kambaryje. Keliautojai turi patys patikrinti rezultatą per „Tarassud +“ programėlę arba apsilankę šiuo adresu: https://covid19.emushrif.om/traveler/login

Jei testas bus teigiamas, keliautojas 14 dienų turi griežtai izoliuotis savo užsakytame viešbučio kambaryje, pats padengdamas visas susijusias išlaidas.

Omanas oficialiai paskelbė atsisakęs turistinės vizos mokesčio iki 10 dienų viešnagei atvykstantiems iš  103 šalių, įskaitant turistus iš Lietuvos.Turistinės vizos gavimo vietoje sąlygos:
• Asmuo turi būti vienos iš 103 šalių pilietis
• Viešnagė negali būti ilgesnė nei 10 dienų
• Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius (skaičiuojamas nuo išvykimo iš Omano dienos)
• Galiojantis bilietas į abi puses
• Apgyvendinimo viešbutyje patvirtinimas (kelionės dokumentas)
• Tarptautinis sveikatos draudimas, kuris padengtų su COVID-19 susijusią riziką
• Registracija svetainėje (https://covid19.emushrif.om/pre-registration-info/travel )norint atvykus į Omaną atlikti PGR testą
• Asmuo turi turėti atsisiųstą „Tarassud +“ programelę

DOMINIKOS RESPUBLIKA

Testas nėra privalomas. Tačiau oro uoste pasirinktinai turistams ir simptomų turintiems bus atliekamas greitas COVID-19 testas.

Keliautojai turi užpildyti tik elektroninę formą. Formą galima rasti: https://eticket.migracion.gob.do Forma turi būti užpildyta atvykstant ir išvykstant, sistema sugeneruos du QR kodus, kuriuos valdžios institucijos nuskaitys atvykstant ir išvykstant. Dominikos Respublikos oro uostuose yra nemokamas internetas - keleiviai, kurie prieš išvykimą neužpildys formos, galės tai padaryti oro uoste atvykę. Norėdami sutrumpinti atvykimo procedūros laiką, rekomenduojame užpildyti formą likus 72 valandoms iki kelionės, atsispausdinti arba padaryti QR kodo ekrano kopiją. Papildomos informacijos galite rasti: https://viajerodigital.mitur.gob.do