Nauji saugumo standartai

Nuo 2020 m. rugsėjo 15 d., visi į Lietuvą vykstantys keleiviai privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre TIK elektroniniu būdu, pildydami anketą čia - https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Kiekvieno atgalinio skrydžio į Lenkiją (taikoma visoms oro linijoms) klientai turi užpildyti keleivių buvimo vietos formą ir sveikatos deklaraciją. Tuščias formas bus galima rasti lėktuve, tačiau rekomenduojame jas atspausdinti ir užpildyti iš anksto.

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos PL versija

Sveikatos deklaracijos / lokalizacijos formos ENG versija

Ši pareiga taikoma kiekvienam keleiviui.

Visi Enter Air ir Smartwings vykdomų skrydžių keleiviai privalo atsispausdinti ir užpildyti sveikatos deklaraciją. Užpildytą deklaraciją registracijos metu reikia perduoti aptarnavimo darbuotojui oro uoste. Tai būtina norint gauti įlaipinimo kortelę ir tai bus tikrinama kiekvieno skrydžio metu (iš Lenkijos ir į Lenkiją), todėl kiekvienas turėtų turėti 2 kopijas. Formos pridedamos prie kelionės dokumentų.

Enter Air sveikatos deklaracijos forma

Smart Wings sveikatos deklaracijos forma


Nauji saugumo standartai atvykstant į šalis

Egiptas

Nuo 2020 m. Rugsėjo 1 d. visi keliautojai, keliaujantys į Egiptą, privalo turėti RT-PCR testo sertifikatą su neigiamu rezultatu. Testas turėtų būti atliktas 72 valandas prieš numatytą skrydį į Egiptą. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atvykus į Egiptą atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testo kaina yra 30 USD / asm. Pareiga atlikti testą netaikoma vaikams iki 6 metų. Tyrimo procedūra nėra sudėtinga. Po testo turistai pervežami (įskaičiuota į užsakymo kainą) į savo užsakytą viešbutį, kur jie laukia 24 valandų, kol bus gauti testo rezultatai - per šį laiką galite naudotis viešbučio paslaugomis. Jei bandymo rezultatas bus teigiamas, karantinas vyksta įsigytame viešbutyje.

Be to, visi keliautojai privalo užpildyti formą, kurią galite atsisiųsti iš čia

Tunisas ir Djerba

Tuniso vyriausybė išdavė specialius leidimus keliautojams, atvykstantiems iš Lenkijos ir Čekijos Respublikos, kurių dėka jie gali atvykti į Tunisą neprivalėdami pateikti neigiamo RT-PCR testo COVID-19. Keliautojai, įsigiję kelionės paketą, kurį sudaro: skrydis atgal, pervežimas: oro uostas-viešbutis-oro uostas, viešnagė viešbutyje visą laikotarpį nuo atvykimo iki grįžimo skrydžio, atleidžiama nuo pareigos parodyti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas būtinumui turėti viešbučio voucherį, kurį reikėtų atsiimti iš ITAKA atstovo Lenkijos oro uoste - pagal kelionės dokumentuose pateiktą informaciją.

Keleiviams, įsigijusiems tik skrydžio bilietus, neigiamas COVID-19 (RT-PCR) testo rezultatas turi būti pateiktas registracijos metu. Testas turi būti atliktas 72 valandas iki išvykimo datos ir raštu patvirtinti, kad laikysites 14 dienų karantino savo apgyvendinimo įstaigoje Tunise.

Keleiviai, kurie pasirodo prie registracijos stalo oro uoste neturėdami šių dokumentų:

- viešbučio voucheris, galiojantis visą viešnagės Tunise laikotarpį (turistinis paketas)

arba

- neigiamas COVID-19 RT-PCR testo rezultatas („tik skrydžio“ keleiviams)

nebus įleidžiami į lėktuvą.

Be to, keliautojai privalo atsispausdinti ir užpildyti Sveikatos deklaraciją, kurią galite atsisiųsti iš čia

Užpildytą deklaraciją reikia pateikti registruojantis Varšuvos oro uoste ir Tuniso valdžios institucijoms paprašius oro uoste po nusileidimo.

Turkija

Visi keliautojai, vykstantys į Turkiją oru, privalo užpildyti ir pasirašyti PIF formą popierinėje versijoje Nepilnamečių vardu formą užpildo suaugęs dalyvis, su kurio priežiūra keliauja nepilnamečiai.

Formos (SEAT NUMBER) punktas turėtų būti užpildytas po check-in užbaigus, gavus paskirtą vietą lėktuve. Užpildytą formą salono įgula surinks skrydžio metu.

PIF forma

Nuo 2020 m. rugsėjo 9 d. įgalioja:

- įsakymas uždengti burną ir nosį viešose vietose (už viešbučio ribų)

- Gyvos muzikos pasirodymai turi baigtis vidurnaktį

- autobusuose ir „dolmus“ galima tik sėdėti

Madeira

Madeiros autonominio regiono vyriausybė nuo 2020 liepos 1 d. įvedė COVID-19 testo reikalavimą visiems atvykstantiems į salą. Visi keliautojai, vykstantys į Madeirą, gali tai padaryti dviem būdais:

1. Pasidaryti testą ne kaip 72 valandas iki skrydžio ir užpildyti specialią deklaraciją. Neigiamo testo rezultatų dokumentas turi būti pateiktas anglų arba portugalų kalbomis.

2. Alternatyva turistams, neturintiems minėto pažymėjimo, yra galimybė atlikti COVID-19 testus oro uoste. Testas atliekamas Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą.

Užpildęs deklaraciją, turistas palieka oro uostą, pervežimas (įskaičiuota į užsakymo kainą) į jo užsakytą viešbutį. Ten jis laukia testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu ne vėliau kaip per 12 valandų. Tik skrydį įsigijusieji keliautojai savarankiškai vyksta į jų užsakytą viešnagės vietą).

Be to, 24–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą, keliautojai turi užpildyti formą, kurią galima rasti adresu https://madeirasafe.com/#/login

Saugumo reikalavimai Madeiroje

Kanarų salos

Prieš atvykdami į Ispaniją, visi keliautojai privalo užpildyti FCS formą, kurią galite rasti: https://www.spth.gob.es/ arba per SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH mobiliąją programėlę. Anketa turi būti užpildyta prieš pat kelionę - QR kodą gauti galima tik likus 48 valandoms iki įvažiavimo į Ispaniją. Pildant formą, būtina nurodyti vietos lėktuve numerį, kuris ne visada žinomas iš anksto (pvz., Užsakomiesiems skrydžiams). Tokiu atveju laukelis „sėdynės numeris“ turėtų būti užpildytas įrašant „1A“. Kiekvienas keliautojas turėtų gauti atskirą QR kodą, pareiga galioja ir vaikams. Užpildę formą gausite QR kodą, kuris turėtų būti atspausdintas arba parodytas mobiliojo įrenginio ekrane registruojantis ir nusileidus paskirties oro uoste.

Svarbu: neturint QR kodo, gali būti atsisakyta įlaipinti į lėktuvą.

Kanarų salose nuo 2020 m. Rugpjūčio 14 d. buvo atnaujintas reikalavimas uždengti burną ir nosį atvirose vietose vyresniems nei 6 metų žmonėms.
Kaukės vis dar galioja parduotuvėse, autobusuose ir viešose vietose. Viešbučio svečiai, judėdami po viešąją viešbučio teritoriją, privalo užsidengti nosį ir burną.
Prie baseino ir paplūdimyje kaukės dėvėti nereikia tik dviem atvejais: maudantis ir gulint ant gulto. Kaukę nuimti leidžiama ir valgant.
Už nesilaikymą yra numatyta 500 eurų bauda.

Graikija

Visi keliaujantys į Graikiją privalo likus ne mažiau nei 24 val. iki registracijos į skrydį pradžios, užpildyti Keleivio Identifikavimo Anketą (angl. Passanger Locator Form (PLF)) internetu.

Keleivio anketą rasite adresu https://travel.gov.gr/#/form

Keleivio anketoje būtina nurodyti detalią informaciją apie išvykimo vietą, ankstesnius apsilankymus svečiose šalyse bei nurodyti apgyvendinimo vietos Graikijoje adresą ir kt.

Užpildžius anketą, kiekvienam keleiviui bus suformuotas QR kodas, kurį privaloma pateikti registracijos į skrydį metu mobiliajame įrenginyje arba atspausdintą.

Svarbu! Keleiviai be užpildytos Keleivio anketos ir QR kodo, gali būti neįlaipinami į lėktuvą.

Šeima (asmenys gyvenantys kartu) gali pildyti vieną PLF anketą, tada prie savo formos reikia pridėti kitus šeimos narius. Žmonės, kurie nėra šeima arba yra šeima, bet negyvena kartu, privalo pildyti atskyras PLF anketas ir gauti atskirus QR kodus

QR kodas išsiunčiamas vidurnaktį Graikijos laiku (t.y. 24.00 val. Lietuvos laiku) išvykimo dieną į Graikijoą, registracijos metu nurodytu el. Pašto adresu (QR kodą galite gauti pakeliui į oro uostą arba oro uoste). Rekomenduojame patikrinti ir pašto dėžutę, kur krenta SPAM laiškai.

Saugumo reikalavimai Graikijoje