• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Lisabonos pakrantė – Lisabona, Cascais ir Sesimbra – nusėta romaninės, gotikinės, baroko, moderniosios ir postmoderniosios architektūros statiniais, sudarančiais organišką visumą. Portugalijos sostinė Lisabona turistus pasitinka romantiškomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, parkų tyla ir vėsumu, kavinių ir restoranų jaukumu, puikiais vietinės ir pasaulinės virtuvės patiekalais, dvarų puošnumu. Lisabonoje susipina sostinės ir kurortinio gyvenimo ypatumai, nebūdingi Europos sostinėms. Čia užsiėmimą sau ras kiekvienas: poilsis pliaže, vandens sportas, golfas ar muzikos festivaliai po atviru dangumi.

Orai Lisabonos pakrantėje. Kada keliauti?

Lisabonos pakrantė gali pasigirti vienu stabiliausiu klimatu, o jos malonų šiltą orą labiausiai įtakoja Atlanto vandenynas, taip pat kartais jaučiami Afrikos žemyno šiltieji vėjai.
Aukščiausia temperatūra vasaros sezonu nuo gegužės iki rugpjūčio, kada dienomis šiluma dažnai įkopia iki 30°C, tačiau karštį palengvina nuo vandenyno ir jūros pučiantis vėjelis. Ankstyvi pavasario mėnesiai bei ruduo Lisabonos pakrantėje malonūs, ne per šilti – vidutinė temperatūra apie 17°C 19°C, dienos šiais mėnesiais dažniausiai saulėtos. Žiema nuo gruodžio iki vasario išlieka maloni – apie 15°C. Taigi jei norite tiesiog pakeliauti, pasiderėti gamtos ir miestų grožiu Lisabonos pakrantę galite aplankyti bet kuriuo metų laiku, o siekiantys ramesnio poilsio mėgaujantis saule ir vandeniu.

Darbo laikas

Parduotuvės Portugalijoje dirba darbo dienomis nuo 9 val. iki 19 val. Mažesnės parduotuvės turi pietų pertrauką. Didieji prekybos centrai dirba 10 - 23 val. Sekmadieniais dirba tik suvenyrų parduotuvėlės kurortuose. Bankų darbo laikas - nuo 8.30 iki 15 val. Kai kurie bankai Lisabonoje veikia iki 18 val. Nedarbo dienos - šeštadienis ir sekmadienis.

Transportas

Tarpmiestiniai ir miesto autobusai važinėja kasdien. Autobusų stotelėse iškabinti aiškūs tvarkaraščiai. Portugalijoje labai patogu važinėti traukiniu (comboios de ). Tai pats pigiausias ir patogiausias susisiekimo būdas. Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21-ių metų amžiaus ir turintis bent vienerių metų vairavimo patirtį. Taksi automobiliuose yra skaitliukai ir kainoraščiai, tačiau prieš sėdant į taksi, verta pasiteirauti kainos. Važiuojant didesnius atstumus užmiestyje, kainą vertėtų sutarti iš anksto. Nakties metu arba užsisakant taksi iš viešbučio kainos yra aukštesnės.

Lisabonos pakrantės kurortai

 • Cascais – tai pakrantės miestas tokio paties pavadinimo savivaldybėje, 30km atstumu nuo Lisabonos, turi apie 35 000 gyventojų. Tai labai kosmopolitiškas priemiestis ir viena iš turtingiausių Portugalijos savivaldybių. Buvęs žvejų kaimelis įgavo žinomo kurorto vardą, nes karališkoji Portugalijos šeima mėgo čia atostogauti vėlyvajam XIX a. ir XX a. pradžioje. Šiuo metu tai populiarus atostogų taškas tiek portugalams, tiek ir svečiams iš užsienio valstybių. Savivaldybėje yra oro uostas. Atvykstantys turistai ypač mėgsta čia esančius kelis nedidelius smėlio paplūdimius (nemažai yra uolėtų krantų), didelį jachtų uostą. Verta aplankyti ir pilies griuvėsius, meno, jūros muziejus, taip pat parkus, žavingas akmenimis grįstas senamiesčio gatves.

  Cascais miestas lengvai pasiekiamas iš Lisabonos mašina ar dažnai važinėjančiais nebrangiais traukiniais. Mieste rasite ir daugybę viešbučių, nuomojamų apartamentų, įvairiom kainom ir puikiais kvapais viliojančius restoranus. Mėgstantys golfą ar norintys pabandyti bus maloniai nudžiuginti – čia rasite net 10 golfo laukų. Šis miestas – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pabėgti nuo sostinės Lisabonos į mažesnį, tačiau prabangų miestuką. Cascais pakrantė traukia vandens sporto mėgėjus iš įvairių kraštų – dėl palankių vėjo, oro ir vandens sąlygų sportininkai ar norintys išmokti čia atvyksta ir dienas leidžia su banglentėmis, kaituodami.
   
 • Ericeira – kurortas, esantis apie 35km į Šiaurės vakarus nuo Portugalijos sostinės Lisabonos, ant Atlanto vandenyno kranto. Tai - populiari atostogų vieta, kurią renkasi portugalai ir keliautojai iš kitų šalių, ypač dėl banglenčių sporto – net 40 paplūdimių yra tam tinkami šiame pakrantės ruože, taip pat čia įsikūręs pirmas ir didžiausias Portugalijos banglentininkų klubas. Ne veltui Ericeira vadinama „Banglentininkų meka“. Net ir smarkiai didėjant kurorto lankomumui ir populiarumui, čia vis dar svarbi veikla išlieka žvejyba, o dėl to – mieste daugybė jūros gėrybių restoranų, šviežesnių ir skanesnių sunku kitur rasti! Miestelis įkurtas dar XII a., todėl čia gausu puikiai išlikusių istorinės architektūros pastatų.

  Norintys tiesiog pailsėti čia ras ramių paplūdimių mėgautis saulės voniomis ir maloniu Atlanto vandeniu, šalia – gausų barų, restoranų pasirinkimą. Taip pat tokie ramesni paplūdimiai puikiai tiks norintiems įvaldyti banglentes, nes čia pilna pirmąsias pamokas siūlančių mokytojų.
   
 • Estoril – visai netoli į vakarus nuo sostinės Lisabonos įsikūręs miestelis, turintis apie 23 000 gyventojų.  Kartu su kitu šalia esančiu kurortu Cascais tai - viena iš prabangiausių Portugalijos vietų. Ne tik puikūs smėlio paplūdimiai, bet ir turtinga istorija, architektūra ir kultūrinis gyvenimas turi ką pasiūlyti kiekvienam atvykusiam. Kaip ir priklauso populiariam pajūrio kurortui – čia arba netoliese rasite naktinius klubus, restoranus, kavines, lengvą susisiekimą taxi, autobusais, gerai įrengtus paplūdimius, kino teatrą, didelius kazino, golfo laukus, teniso kortus, viešbučių pasirinkimą.
   
 • Costa de Caparica – nedidelis kurortas vakarinėje Portugalijos dalyje, iš vienos pusės – Atlanto vandenynas, iš kitos - upė Tagus. Turi virš 10 000 gyventojų. Pasiekiamas iš Lisabonos vos per pusvalandį. Miestas garsėja vienu iš geriausių ir ilgiausių smėlio paplūdimiu prie Atlanto vandenyno, kuris tęsiasi net 30 km, todėl net ir vasarą čia vietos sau atras kiekvienas. Pajūryje taip pat rasite daugybę barų, restoranėlių, parduotuvių.


Lisabona – Portugalijos sostinė

Miestas Lisabona (portugališkai: Lisboa) yra Portugalijos sostinė ir pagrindinis šalies uostas. Portugalijos sostinė Lisabona randasi prie Tejo upės įlankos žiočių kraščiausiai į Europos pietvakarius, Iberijos pusiasalio vakarinėje pakrantėje prie Atlanto vandenyno. Portugalijos sostinėje Lisabonoje gyvena apie 517.000 gyventojų, kurie talpinasi 84 km² plote (informacija-2005 m.). Miestas Lisabona suskirstytas į 53 komunas (portugalų kalba: feguesias), kurios yra paskirstytos į keturis stambius rajonus (portugališkai: bairros).

Portugalijos sostinė – miestas Lisabona su svarbiausiu šalies uostu, valdžios būstine bei valstybės-aukščiausios valdžios institucijomis, su universitetais, iš kurių vienas – seniausias universitetas Europoje, žinomas nuo 1290 m., su mokslų ekonomikos akademija ir didžiausiu kultūros centru Portugalijoje ištisus dešimtmečius traukia turistus iš visos Europos, šalis yra įdomi ir Lietuvos gyventojams.

Lisabonos miesto rajonas Baixa – žemutinė Lisabonos miesto dalis, įsikūrusi ant upės Rio Tejo kranto šalia piliakalnio, apsupta Castelo de Sao Jorge, Alfama ir Bairro Alto kalvų.
Miestas Lisabona driekiasi palei dešinį Tacho upės krantą. Lisabonos miesto centras-miesto dalis Baixa įsikūręs 18 amžiuje susiformavusioje dalyje šalia pagrindinės Rossio aikštės.
Arkados Praça do Comércio rytinėje pusėje, randasi viduramžių mikrorajonai Alfama ir Mouraria, kuriuos vainikuoja didinga Šv. Georgo pilis.

Vakarinėje pusėje Bairro Alto ir Madragoa mikrorajonai su jiems būdingomis gatvelėmis, vakariniame gale didingai stovi Belem-bokštas-stebėjimo bokštas virš Tacho upės, pastatytas Lisabonos miesto apsaugai, Jerónimos vienuolynas-rankų darbo šedevrai. Architektūra įtraukta į Pasaulio kultūros paveldo sąrašą UNESCO, šalia randasi kultūros centras Belem. Lisabonos miesto naktinis gyvenimas aktyviai vyksta Vairro Alto ir palei Avenida 24 de Julho (portugališi gatvės pavadinimai). Ypač gerai apsiprekinti galima Lisabonos Senamiestyje, Avenida de Roma, Praca de Londres, Avenida Guerra Junqueiro ir Amoreiras (portugališkai).

Lisabonos apylinkės driekiasi nuo Tacho upės žiočių iki Alentežo pakrantės, nuo didelio miesto pietvakarinės Europos Sąjungos ribos iki spalvingų žvejų kaimelių. Pakrantės regione aplink Lisaboną ir šalies viduje maždaug Alverca lygiu į šiaurės rytus ir į pietryčius nuo Portugalijos sostinės Lisabonos iki Portugalijos miesto Setúbal džiaugiamasi maloniomis oro temperatūromis žiemą ir vasarą. Nuolatiniai, šalti vėjo gūsiai nuo Atlanto rūpinasi vasarą Lisabonoje maloniai gaiviu oru. Lisabonos pajūrys (portugališkai: Costa de Lisboa) siūlo turtingą ir įspūdingai integruotą įvairovę. Dar ir šiandien baltasis Lisabonos miestas vilioja savo legendomis, architektūra, garsia ir ilgaamže istorija.