• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Barselona– tai tas miestas, kuris, kaip sakoma „kažką turi“. Katalonijos sostinė – tarsi magnetas, traukiantis tiek naujus turistus, tiek nuolatinius miesto svečius. Gal tai ekscentriška Gaudžio architektūra, draugiški bei atsipalaidavę žmonės ar vienas geriausių futbolo klubų su geriausiais pasaulio futbolininkais? Kad ir kas tos neapsakomos traukos priežastis būtų, tačiau neginčijama viena – miestas turi to reikalingo cinkelio.

TOP 10 lankytinų vietų Barselonoje

 • Güell parkas – tai sodų ir architektūrinių elementų kompleksas, įsikūręs ant El Carmen kalvos, Gràcia rajone. Tai – Antoni Gaudí darbas, kuris buvo pastatytas tarp 1900 ir 1914 metų. Čia galima pasigrožėti įmantriomis figūromis, mozaikomis, gražia augmenija bei nuostabiai vaizdais.
   
 • Sagrada Familia bažnyčia – tai simbolinis Barselonos pastatas, kurį taip pat suprojektavo Antoni Gaudí. Nors vienas bažnyčios šonas yra nebaigtas, tačiau pastatas priklauso UNESCO saugomų objektų sąrašui.
   
 • Casa Batlló – tai dar vienas Antoni Gaudí šedevras. Šis namas dažnai vadinamas “Pasaka akmenyje” arba “Žiovulių namu”. Menininkas nebuvo pirminis šio namo architektas, tačiau jį renovavo savo stiliumi. Šis pastatas pasižymi tipišku Gaudí stiliumi: mozaikos, įmantrios formos , figūros ir ryškių spalvų detalės. Namu galima pasigrožėti iš išorės, tačiau pastato interjeras taip pat labai įspūdingas.
   
 • Pikaso muziejus – čia eksponuojama apie 3500 Pablo Pikaso darbų. Muziejuje susipažinsite su menininko kūrybine raida, pamatysite, kaip keitėsi jo stilius nuo ankstyvųjų dienų iki brandžiojo periodo.
   
 • Fundació Joan Miró – tai modernaus meno muziejus, skirtas žymiam Katalonijos menininkui Joan Miró. Ant Montjuїc kalvos įsikūręs muziejus buvo atidarytas 1975 m. Nors didžiausia eksponuojamų darbų yra sukurti pačio Miró, tačiau čia galima pamatyti ir kitų menininkų kūrinių.
   
 • Gotikinis kvartalas – čia įsikūręs Barselonos senamiestis. Siauros gatvelės, gėlėtos palangės bei gotikinė su eklektikos priemaišomis architektūra.
   
 • La Rambla – ar dieną, ar naktį ši medžiais apsodinta alėja, plyštanti nuo žmonių masės, viena žinomiausių lankytinų vietų Barselonoje. Čia pamatysite vietinius, turistus, kišenvagius, flamenko šokėjus ar žmonių statulas. Gatvė šurmuliuoja nuo kavinių, pub‘ų, parduotuvėlių bei spaudos kioskų su pasaulio bei vietinėmis naujienomis – ir visa tai suteikia tą tikrąją dvasią, kurią pajusite tik Barselonoje.
   
 • Nou Camp – tai vienas didžiausių ir geriausių stadionų pasaulyje, talpinantis apie 100,000 žiūrovų. Net jeigu nesate futbolo gerbėjas, tačiau ar įsivaizduojate, ką reiškia stebėti vieno geriausio pasaulyje klubo su geriausiais žaidėjais varžybas šimtatūkstantinėje žmonių minioje, kurioje verda tikros ispaniškos aistros?
   
 • Montjuїc – tai kalva Barselonoje, nuo kurios atsiveria patys gražiausi miesto vaizdai. Tai – tarsi oazė, kai norisi atitrūkti nuo miesto šurmulio ir tiesiog pasidaryti pikniką gamtoje ar nusnūsti po medžiu. Čia yra daug muziejų, botanikos sodas, kapinės.
   
 • Figueres Dali teatras – muziejus – tai vienas keisčiausių, įdomiausių bei surrealistiškiausių muziejų visame pasaulyje. Figueres miestelis nutolęs apie 60 km nuo Barselonos ir geriausia iki jo važiuoti traukiniu (kelionės trukmė apie 30 – 60 min., o kaina į vieną pusę – apie 9 eurai). Šelmiškas Dali būdas netoleravo standartų. Mintis apie tvarkingai sukabintus jo darbus baltuose parodų rūmuose šiam menininkui kėlė siaubą.  Tad ūsuotasis genijus pasistatydino sau tokią galeriją, kuri, kaip ir Dali paveikslai, atvertų mums mistiškąją pasaulio pusę. Raudonas tvirtovės mūras papuoštas duonos kepalais, pilioriai remia milžiniškus baltus kiaušinius – net muziejaus išorė šokiruoja. Pastate veikia dvi parodos: Dali paveikslų bei jo kurtų papuošalų.


Barselonos virtuvė

Barselona garsi nepriekaištinga virtuve, tačiau už gerą ir kokybišką maistą teks atitinkamai sumokėti. Čia gausu kavinių, restoranų ir užeigų, kur rasite įvairiausių patiekalų, bet esant Barselonoje tiesiog būtina paragauti katalonų virtuvės patiekalų. Taip pat pasimėgauti galėsite šviežiomis ir gardžiomis jūros gėrybėmis, gatvėje pardavinėjamais saldžiais vafliais ir kitais užkandžiais. Vienas žymiausių katalonų virtuvės patiekalų – butiffara (pupelės su specialiai paruošta mėsa), escalivada (ant grotelių keptos daržovės), ollada (mėsos ir daržovių troškinys), coques (mažos picos) ir dar daugelis kitų. Savo virtuvėje katalonai vartoja daug alyvuogių aliejaus, daržovių, pomidorų, baklažanų, česnakų, sūrio, mėsos ir jūros gėrybių, taip pat riešutų, žolelių ir medaus. Tradiciniai saldumynai – crema catalana (šviesiai geltonos spalvos kremas), menjar blanc (baltas kremas su migdolais), įvairūs įdaryti kepiniai ir pyragėliai. Šioje virtuvėje vartojama daug vyno, mat Katalonijoje yra net 11 regionų, kuriuose auginamos vynuogės. Nepraleiskite galimybės pasimėgauti Katalonijos virtuve, kuri žinoma visame pasaulyje, mat net du iš penkių geriausių pasaulio restoranų rasite čia. 

Kaip keliauti Barselonoje

Barselonoje judėti galima daugybe būdų. Prieš pradedant pažintines keliones po miestą patariame užsukti į turizmo informacijos centrą, pasiteirauti dominančios informacijos ir paimti miesto planą. Greitai pavargstantys ar nemėgstantys vaikščioti, gali naudotis viešuoju transportu – metro, turistiniu autobusu. Esant Barselonoje galite įsigyti Barselonos kortelę, su kuria laisvai galėsite naudotis viešuoju transportu mieste 2-5 dienas (kaina nuo €37). Neužmirškite ir kitų alternatyvių keliavimo po miestą būdų – dviračio, motorolerio, segvėjaus ir kt. Mieste pakankamai paprasta keliauti ir pėsčiomis, priklauso kokius objektus pasirinkote pamatyti. 

Kaip kalbėtis Barselonije

Barselonoje egzistuoja dvi oficialios kalbos – ispanų ir katalonų. Kaip ten bebūtų, daugelis ženklų nurodo informaciją tik katalonų kalba. Daugelis vietinių gali bendrauti abejomis kalbomis, todėl Jūsų pastangos susikalbėti turėtų būti įvertintos. Katalonų kalba yra dar viena Ispanijos kalba, primenanti italų, portugalų ir ispanų kalbas. Tai nėra ispanų kalbos dialektas, kaip neretai linkstama manyti, todėl tai dažnai įžeidžia katalonus. 60 % Katalonijos gyventojų kalba ispanų kalba, kai tuo metu 40 % gali bendrauti tik katalonų kalba. Turistiniuose centruose, parduotuvėse ir viešbučiuose be problemų turėtumėte susikalbėti anglų kalba. Barselonoje neturėtų būti sunku susikalbėti angliškai, tai tarptautinis miestas, todėl jo gyventojai jau pripratę prie turistų srautų. 

Ką pirkti Barselonoje

Atkreipkite dėmesį, jog daugelis prekybos centrų ir parduotuvių sekmadieniais Barselonoje uždarytos. Kaip ten bebūtų, pagrindiniai prekybos centrai veikia ir sekmadieniais (pvz. Ciutat Vella), juose gausu įvairiausių parduotuvių, suvenyrų ir kitų Jus dominančių prekių.
Norintiems parsivežti įdomesnių prekių iš saulėtosios Barselonos, patariame įsigyti pašto ženklų, kurie pardavinėjami tabako parduotuvėlėse, knygų „iš antrų rankų“ (La Rambla, Barri Gotic parduotuvės ir kt.), rankdarbių ir meno kūrinių.
Mėgstantys apsipirkinėti tikrai ras ką įsigyti ir kuom papildyti garderobą. Barselonoje rasite ir garsiausių dizainerių parduotuvių (pvz. Giorgio Armani, Gucci ir kt.) bei kiek paprastesnių rūbų parduotuvių (Zara, Max Mara). 

Būkite saugūs 

Barselona pripažinta pasaulyje kaip kišenvagių sostinė, todėl būkite atsargūs. Niekada nelaikykite pinigų ir dokumentų kelnių kišenėse ar kuprinių kišenėse. Piniginės prisegamos prie liemens diržo taip pat puikus masalas kišenvagiams. Visada prižiūrėkite savo daiktus, ypač esant sausakimšose vietose – autobuse, metro, turistinėse vietose. Daugybė būdų kuomet galite būti apvogti ir to galite net nepastebėti. Kišenvagiai veikia grupėmis ir yra labai apsukrūs. Taip pat saugokitės sukčių, per daug nesileiskite į kalbas su nepažįstamaisiais gatvėje, turistinėse vietose, nepasirašinėkite peticijų ir kt. Būkite atsargūs. 

Ką turite žinote viešėdami Barselonoje

Barselona antras pagal dydį Ispanijos miestas, todėl čia vyrauja miesto kultūra. Miestas taip pat pakankamai tarptautinis, mat jame gyvena ne vienas užsienietis. Čia vyrauja atsipalaidavimo atmosfera, ypač paplūdimių sezonu. Vietiniai gyventojau jau seniai pripratę prie kasmet apsilankančių turistų, todėl jeigu pasimetėte ar nežinote kur yra vienas ar kitas objektas, nebijokite užkalbinti praeivių. Žmonės pakankamai paslaugūs ir nuoširdūs. Nors Barselona pakankamai tarptautinis miestas, čia gyvena vietiniai ispanai, o geriau sakyti katalonai. Nepamirškite, jog Barselona Katalonijos sostinė, o katalonai vertina, kuomet keliautojai tai žino.