• Visos kelionės

  ITAKA kainomis!

 • Puiki galimybė įsigyti

  kelionę išsimokėtinai!

 • Daugelį viešbučių aplankėme patys!
 • ITAKA Lenkijoje

  Nr. 1

Paieškos rezultatų nėra. Norite kelionės pasiūlymo? Lauksime Jūsų skambučio +370 52 444 333 arba laiško info@kelionespervarsuva.lt


Apie kryptį

Nuostabių kraštovaizdžių šalis, esanti tarp Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros, kontrastų kupina sostinė ir Panamos kanalas – „aštuntas pasaulio stebuklas“. Paplūdimiai - kaip rojuje, koralų rifai ir indėnų kaimeliai, kuriuose iki šiandienos išliko tradiciniai ritualai ir gyvenimo būdas.

Egzotika kiekvienam!

Ilgas smėlio paplūdimys Playa Blanca, kuris yra Farralon vietovėje, patiks paplūdimių ir pasivaikščiojimų mėgėjams, dažnai yra pasirenkamas romantinėms vestuvėms egzotinėje aplinkoje. Asmenys, vertinantys ramybę ir jaukią atmosferą, tikrai įvertins nedidelės vietovės Playa Bonita jaukumą, kuri taip pat yra puiki bazė išvykoms į sostinę Panamą.

Atogrąžų karštis

Panama – tai gamta! Drėgnieji atogrąžų miškai, turtingas gyvūnų ir augalų pasaulis – orchidėjos, drugiai, nuodingos varlės ir gražiausios vietos šalies žemėlapyje – Gatun ežeras, El Chorro Macho krioklys – nuostabus, 85 m aukščio, esantis Antono slėnyje, kur botanikos sode El Nispero galima pamatyti jam būdingą auksinę varlę.

Panamos kanalas

Šalies simbolis ir vienas iš populiariausių pasaulio maršrutų, leidžiančių sutrumpinti kelią. Ramųjį ir Atlanto vandenynus jungiantį kanalą pastatė prancūzai ir amerikiečiai, jo statyba pareikalavo virš 20 tūkst. gyvybių. Kanalas Panamai yra tikra aukso gysla, nes už plaukimą juo reikia sumokėti apie 30 tūkst. dolerių.

Istorijos pėdsakai

Panamos sostinė su tuo pačiu pavadinimu – tai vieta, kur geriausiai matosi turtinga šalies ir miesto istorija. Privalomi aplankyti punktai yra Panama Viejo – pirmosios Panamos, kurią sudegino piratai, griuvėsiai ir Casco Viejo – istorinis miesto centras su kolonializmo laikų architektūra. Verta pamatyti Avenida Balboa su promenada ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, šiuolaikiškus dangoraižius finansiniame kvartale ir Franko Gehry suprojektuotą Bioįvairovės muziejų – spalvotą pastatą, kuris yra vienas iš svarbiausių architektūros punktų Panamos žemėlapyje.

Ką įsigyti Panamoje?

Vietinėse turgavietėse galima nusipirki panamietiškų rankdarbių – papuošalų, dažytų keramikos dirbinių, spalvingų indėnų skarelių, o prekybos centruose yra žymiausių pasaulio prekių ženklų butikai. Panama turistams siūlo „Panama Shopping Card“ kortelę, suteikiančią daugybę nuolaidų ir privalumų.

Panama  ant lėkštės. Ko paragauti?

Panama savo svečiams gali pasiūlyti nuostabų Ceviche – tai žuvies gabaliukai, „virti“ žaliųjų citrinų sultyse su prieskoniais, carimañola – tai keptos jukos šaknys su mėsos įdaru, ar patacones – gruzdinti plantanai. Taip pat populiarios yra jūros gėrybės ir švieži atogrąžų vaisiai. Desertui Raspao – ledų kūgelis su vaisių sirupo ir kondensuoto pieno lašais. Puikus atsigaivinimui! Pas indėnus galima paragauti jų tradicinių patiekalų, patiekiamų ant lapų, o kulinariniams atradėjams – patiekalai iš iguanos.

Keliautojo lagaminas. Ką įsidėti keliaujant į Panamą?

Labai geras pasirinkimas bus skrybėlė panama, bet grįžtant verta taip pat pasiimti rankų darbo „pollera“ arba tradicinį sijoną iš įvairiaspalvės medžiagos, papuoštą pvz., gėlėmis. Iš suvenyrų taip pat populiari viena geriausių pasaulyje organinė kava. Puikus suvenyras - ir rankomis išsiuvinėtos skarelės bei rankų darbo papuošalai. Panamoje gaminamas skanus alus, kaip pvz., „Panama“ ar „Balboa“ su Vasco Nuñez de Balboa ant etiketės, mini alaus darykla – La Rana Dorada ar amatinė alaus darykla Casa Bruja, kuri gali pasiūlyti alaus degustaciją ir objekto lankymą.

Indėnų tatuiruotės

Panamoje vis dar gyvena daugybė etninių genčių. Viena iš jų – Embera indėnai -  yra žinoma visų pirmą iš tatuiruočių ant viso kūno, kurias šios genties moterys piešia naudodamos Jagua augalo vaisių sultis.

Ką pamatyti Panamoje

 • Panamos kanalas ir Panama City Tour – Panamos sostinė: Casco Antiguo ir Amador Causeway bei Miraflores šliuzas
 • Embera indėnai – vizitas pas Embera genties indėnus, susipažinimas su indėnų kasdieniu gyvenimu ir kultūra, tradicinių šokių pasirodymai
 • Ekspedicija po Gatun ežerą – įvažiavimas į apžvalgos aikštelę, iš kur galima grožėtis nuostabiais drėgnaisiais atogrąžų miškais, augalais, gyvūnais ir Gatun ežeru
 • Antono slėnis – apsilankymas kaime, kuris įsikūręs užgesusio ugnikalnio krateryje
 • Nuotykis ant lynų – nusileidimas tarp drėgnųjų atogrąžų miškų medžių viršūnių, galimybė grožėtis neįprastais augalais ir gyvūnais
   

Skrydis

Lenkija – Panama – apie 12 val.